
Zajímají vás novinky z IT a HR světa?
Nechte nám tady email a my vám je budeme pravidelně posílat.
Navážeme na první díl, kde jsme si popsali, co to Jenkins je a jak se používá. Nyní si zkusíme vysvětlit další kroky a možnosti, které Jenkins přináší nebo jak pomáhá při delivery neboli při dodávce softwaru.
Číst dálNa úvod je dobré říct, že Jenkins nejčastěji ovládají právě lidé z DevOpsu, developeři a automatizační testeři, manuální testeři se s ním spíše nesetkají. Taje Jenkinsu vám popíši ve dvou dílech. V prvním se na Jenkins podíváme obecně, zabrousíme do historie a zjistíme, k čemu se využívá a v druhém díle detailněji rozebereme další kroky(steps {} ) v Jenkins file jako je např. automatizované testování.
Číst dálV předchozím článku „Bobe, piš…” aneb kdo by nechtěl vlastního virtuálního asistenta jsem vysvětlil, proč jsem při jeho programování nechtěl použít API od Googlu, Amazonu, nebo od jiných společností. Šlo o odposlouchávání. Dnes si povíme více o systému „Alphonso – odposlouchávací systém“. Dozvíte se, jak funguje a k čemu vlastně se používá.
Číst dál“Je realita, ve které žijeme reálná, nebo je to jen simulace?” Pojďme se podívat blíže na simulační teorii. Její definice, přesněji teorie, tvrdí, že to co je kolem nás, není skutečné, ale je to velice důmyslná simulace. Možná vám to zní jako scifi, ale představte si, že úplně vše běží na super výkonném počítači mimozemské civilizace.
Číst dálJak uspět mezi dalšími konkurenty? Začíná to kvalitním životopisem, bez kterého se často neobejdete. CV, které zaujme a je řádně vyplněné není přežitek, naopak je známkou seniority a profesionality. Pojďme se podívat na to, jak si takové kvalitní CV vytvořit, abyste se stali uchazečem, kterého si na pohovor do vaší vysněné práce pozvou jako prvního.
Číst dál