Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 info@systeum.cz +420 608 408 716

Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 obchod@systeum.cz +420 608 408 716

TOP 12 TED Talks o nových technologiích: Part 1

Nové technologie se rychlostí blesku vyvíjí kupředu, až někdy nestačíme všechny trendy a objevy sledovat. A tak jsme udělali přehled TOP 12 TED Talks, které vás jistojistě usadí zpět do křesla a nebo se možná začnete ještě víc těšit na budoucnost, která nás s novými možnostmi kvantových výpočtů nebo AR čeká. 

Představovali jste si budoucnost, kde máme létající auta, kde se teleportujete nebo žijete na jiné planetě? Už to nemusí být jen představy. Většina věcí, o kterých jste jako děti snily nebo je viděly ve sci fi filmech, se stávají skutečností.

Dali jsme dohromady 12 TED Talks, kde vystupují vynálezci, chemici, inženýři a vědci, kteří překračují limity svých oborů a vytváří technologie, které mají praktické využití v každodenním životě. Nahlédněte do blízké budoucnosti s ohromujícími technologiemi a neuvěřitelným množstvím dat, kterou předvídají světoví vizionáři. V první části TOP 12 TED Talks vám představíme 6 řečníků, které stojí za to si poslechnout.

 

1. Jak může kvantová fyzika posílit šifrování

Ochrana našich dat stejně tak jako našich státních demokratických systémů je nedostatečná a v dnešní době velmi zranitelná. Podívejte se, jak mohou kvantové výpočty pomoci při šifrování dat. Vikram Sharma navrhuje šifrovací programy, jenž využívají sílu kvantové fyziky i proti těm nejsofistikovanějším útokům a k tématu má hodně co říct.

A pokud byste na začátek chtěli jednoduše vysvětlit, jak kvantová fyzika a kvantové počítače fungují, mrkněte na video Shohini Ghose Quantum computing explained, která nám ji vysvětluje na jednoduché analogii hry s mincemi. 


Zajímá vás oblast IT a hledáte pracovní pozice a pracovní příležitosti v IT oboru? Ať už jste programátor, developer, tester, analytik nebo software architekt, ozvěte se nám a my vám z naší nabídky IT práce najdeme IT projekt na míru. Podívejte se, jaká volná pracovní místa v IT oblasti momentálně nabízímePomůžeme vám najít nové pracovní výzvy a příležitosti. Těšíme se na spolupráci s vámi!

 

2. Co je deep tech? A jak by mohlo utvářet budoucnost

Taky si říkáte, jak je možné, že SpaceX dosahuje tak rychlých průlomů při řešení desetiletých problémů? Pojďte se podívat, co znamená deep tech a možná na tuto otázku získáte rychlou odpověď.

3. Jak mohou špatná data bránit ve správných rozhodnutích AI 

Podle datového vědce Mainaka Mazumdara by budoucnost ekonomiky neměli stavět lidé ani továrny, ale algoritmy a umělá inteligence. Ale co se stane, když je AI trénována na nesprávných či zkreslených datech? Podívejte se na příklady Šanghaje nebo New Yorku, které tento problém řešily.