Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 info@systeum.cz +420 608 408 716

Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 obchod@systeum.cz +420 608 408 716

TOP 12 TED Talks o nových technologiích: Part 2

Ve výběru TED Talks o nových technologiích, ze kterých vám může běhat husina po celém těle, pokračujeme. Pevně se něčeho chytněte, protože jestli vám z prvního dílu šla hlava kolem, tohle bude teprve jízda. Řeč bude o umělé evoluci, budoucnosti virtuálních asistentů nebo o elektrických autech řízených umělou inteligencí. Mnohé z vás upoutá příběh AI, kde se dozvíte, jak se učí a proč je v podstatě samouk. Pokud jste fanda počítačových her, bude se vám jistě líbit myšlenka, že i hraní  League of Legends vám může přinést benefity v osobním životě. A abychom náš výběr zakončili opravdu futuristicky, podíváme se na etické téma, kdy rozbereme, jak technologie mění vnímání dobra a zla. 

 

1. Potenciál umělé evoluce

Co kdyby se roboti dokázaly samy seskládat? Vědkyně Emma Hart pracuje na technologii, která umožní “umělou evoluci”. Se svým týmem replikovali několik principů z biologické evoluce a roboti, kteří se samy postaví, se dokáží přizpůsobit jakémukoliv prostředí od skalnatého terénu jiných planet až po temné hlubiny oceánu.Zajímá vás oblast IT a hledáte pracovní pozice a pracovní příležitosti v IT oboru? Ať už jste programátor, developer, tester, analytik nebo software architekt, ozvěte se nám a my vám z naší nabídky IT práce najdeme IT projekt na míru. Podívejte se, jaká volná pracovní místa v IT oblasti momentálně nabízímePomůžeme vám najít nové pracovní výzvy a příležitosti. Těšíme se na spolupráci s vámi!

 

2. Siri, Alexa, Google... co bude dál?

S virtuálními asistenty se dnes můžete setkat skoro v každé domácnosti, ale jak budou vypadat za pár let? Jak budou znít a co všechno tito digitální pomocníci dokážou? Karen Lellouche Tordjman rozebírá dvě výzvy, které musí inženýři překonat, aby se chytří hlasoví asistenti dostaly do nové fáze.

3. Budoucnost s méně auty

Znáte to: nekonečné kroužení kolem domu a hledání místa k zaparkování. Ale co kdyby nás auto vysadilo před dveřmi a samo našlo místo, kde zaparkuje? Tato technologie již existuje. Freeman H. Shen ve videu sdílí další situace jako je smog, dopravní zácpy a nehody, které by elektrická auta poháněná umělou inteligencí mohla vyřešit.