Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 info@systeum.cz +420 608 408 716

Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 obchod@systeum.cz +420 608 408 716

11 tipů na online pohovor

Online pohovory se pomalu ale jistě stávají součástí normálního náborového procesu. Mnohé firmy během karanténního režimu zjistily, že to je způsob velmi efektivní, a tak si můžeme začít zvykat na online pohovor jako součást běžného náborového procesu.

Pohovor online

Jak se tomuto novému trendu co nejlépe přizpůsobit? Nachystali jsme pro vás tipy, díky kterým se budete i při online pohovoru cítit jako ryba ve vodě.

Alfou a omegou každého pohovoru je příprava, u toho online to ale platí dvojnásob. Je třeba totiž příprava nejen psychická a znalostní, ale i technická. Dopředu musíte promyslet věci, nad kterými byste se normálně ani nepozastavili. Není ale nutné se bát, pojďme se na to podívat.

Místo a technika

  • Najděte si co nejklidnější místo, kde vás nebude rušit rodina ani vrtající soused a kde máte nejlepší připojení.
  • Vypněte si upozornění na počítači i na mobilu. Nenechte se zlákat Facebookem ani emaily. Na kameře bude dobře vidět, pokud vaše pozornost uteče někam jinam.
  • Připravte si nástroj, přes který budete volat. Pokud ho ještě dobře neznáte, klidně ho předem vyzkoušejte s kamarádem nebo zavolejte někomu z rodiny. Bude mít radost a máte to 2v1.
  • Nastavte si kameru vůči světlu tak, aby vám bylo dobře vidět do tváře, kamera by vás měla zabírat zepředu, ne z profilu. Pokud běžně používáte více monitorů, ujistěte se, že kameru budete mít na tom stejném, kde máte okno meetingové aplikace.

Techniku mám vyladěnou, jak se připravím já?

I když by k tomu domácí prostředí mohlo trochu svádět, nepodceňte oblečení. Není třeba sedět doma v saku, s kravatou a naleštěnými polobotkami. Pánové, vyžehlenou košilí s dlouhým rukávem ale určitě nic nezkazíte. Dámy, ideální bude jednoduchá halenka nebo šaty s rukávem.

Sepište si otázky i na pracovní prostředí, atmosféru na pracovišti, vybavenost okolí. Jsou to věci, které byste při osobním pohovoru mohli sami vidět, ale nyní je nutné se na ně doptat. Klidně se zeptejte i na možnosti parkování.

Využijte, že jste ve vám známém prostředí a dovolte si uvolnit se a být v pohodě. A nezapomeňte na úsměv, s tím jde všechno hned líp.

2 zlatá pravidla na závěr:

  1. Než začnete odpovídat, vždy počkejte 1 vteřinu. Kdyby bylo horší spojení, vašemu protějšku neunikne začátek odpovědi.
  2. Udržujte oční kontakt. Díky němu bude online pohovor přirozenější a vytvoříte si osobnější atmosféru.

Chcete se ještě na něco zeptat? Jsme vám k dispozici na našich sociálních sítích nebo nám napište tady na webu. 

Na online pohovory držíme pěsti a přejeme hodně štěstí!

Mohlo by vás také zajímat

Jak se o nás mluví?
Zeptejte se našich klientů…

Systeum
Systeum

„Systeum je jedním z největších dodavatelů našich testerských kapacit. Můžu říct, že kvalita uchazečů je vysoko nad průměrem. Také oceňuji velkou ochotu vyjít vstříc všem našim požadavkům.“

Head of test execution

„Na spolupráci nejvíce oceňuji individuální přístup. Systeum nám zajišťuje tým testerů, C/C++ a Java developery. Specialisté odpovídají našim požadavkům na znalosti síťových protokolů i cloud řešení.“

Chief Technology Officer

„Systeum je dlouhodobý partner, u kterého máme jistotu, že kandidáti jsou kvalitní a prověření. Od roku 2015 máme díky nim fungující kvalitní seniorní týmy C++ embedded vývojářů a auto testerů.“

Head of Payment Application

Partneři, se kterými spolupracujeme

Aevi Raiffeisenbank DHL 2N TELEKOMUNIKACE Komerční banka Monster

Náš web využívá soubory cookies. Prohlížením našich stránek souhlasíte s pravidly jejich používání.

Souhlasím