Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 info@systeum.cz +420 608 408 716

Jsme tu pro vás PO - PÁ 9:00 - 17:00 obchod@systeum.cz +420 608 408 716

Čeká vás pohovor, přemýšlíte, co bude nejvhodnější si obléct, trochu googlíte...A po pár minutách získáte pocit, že jestli nepříjdete v obleku s kravatou nebo úplně minimálně  v saku, jestli vám polobotky nebudou dokonale ladit s páskem od kalhot, místo nikdy nedostanete. 

Nebojte se ničeho, až tak vyhrocené to oblékání na pohovor není. IT svět má trochu jiná, můžeme říct volnější, pravidla než třeba obchodníci nebo bankéři, pojďme se na to mrknout. Přichystali jsme pár jednoduchých tipů, které vám pomohou se na pohovor obléct přiměřeně a stále se cítit pohodlně a zůstat sám sebou. Budeme se snažit dát i pár praktických příkladů.

Jak se obléct na pohovor do IT

Zajímá vás oblast IT a hledáte pracovní pozice a pracovní příležitosti v IT oboru? Ať už jste programátor, developer, tester, analytik nebo software architekt, ozvěte se nám a my vám z naší nabídky IT práce najdeme IT projekt na míru. Podívejte se, jaká volná pracovní místa v IT oblasti momentálně nabízímePomůžeme vám najít nové pracovní výzvy a příležitosti. Těšíme se na spolupráci s vámi!

 

Oblečení v dobrém stavu i kvalitě

Vždy, když budete vybírat co na sebe, mějte na paměti, že tím, co si oblečete projevujete určitý respekt. K firmě, k samotnému pohovoru, k lidem, se kterými se na pohovoru setkáte. Proto je klíčem čisté, kvalitní oblečení, které vám sedne a ve kterém budete vypadat upraveně. A nezáleží na tom, jestli outfit zahrnuje oblekové kalhoty nebo oblíbené tenisky.

Praktické tipy: U bot se ujistěte, že jsou čisté. Oblečení si vyperte, vyžehlete. Oblíbený desetiletý svetr se žmolky raději nechte doma a oblečte si takový, který ještě nezačal hlodat zub času...Už asi chápete, co se snažíme říct :).

Jak zohlednit počasí?

Počasí vezměte v potaz a oblečte se přiměřeně venkovním teplotám. Pokud panuje tuhá zima, sako klidně můžete vyměnit právě za svetr. Určitě se budete cítit lépe a pak i snáz doladíte bundu nebo kabát. Kombinace lehkého obleku a teplé zimní bundy by vás tak trochu přenesla do dob tanečních a maturitních plesů a to asi zrovna teď nechcete. 

Větší oříšek to je v létě. Přijít na pohovor v kraťasech a tričku s krátkým rukávem není ve většině případů úplně ideální řešení. Zkuste tedy sáhnout po lehkých materiálech, díky kterým se budete cítit příjemně i v dlouhých kalhotách a triku či košili s dlouhým rukávem (ty se dají přece vyhrnout).